Škola získala své Nej v počtu registrací na webových stránkách projektu ctenipomaha.cz. Přihlásilo se 225 dětí. Jak mohou vydělávat děti peníze na dobročinné účely a ještě k tomu čtením?

„Projekt Čtení pomáhá podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu,“ uvádí k projektu Ivana Jelínková z AMI Communications.

Po registraci si dítě vybere doporučenou knížku, přečte ji a následně zodpoví kontrolní otázky k obsahu knihy. Za správnost získají kredit 50 korun. Na jaký účel je věnuje, rozhodne dítě samo.

Pomoci mohou nevidomé Pavlínce, zvířatům v nouzi nebo přispějí na asistenčního psa. Základní škola TGM drží také prvenství v počtu úspěšných testů, kterých bylo k 8. květnu 361.

Knihy zařazené do projektu jsou vybírány v celorepublikové anketě o nejlepší dětskou knihu.

V odborné porotě, která knihy navrhovala, byli osobnosti, jako Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček a Martin Roman, který je iniciátorem a donátorem projektu.