Na kontě mají 6 373 úspěšných testů, jako vizitek o své četbě. Přepočteno na peníze tak získali 300 tisíc korun pro charitativní účely. Zapojeno je z této školy do projektu druhé největší množství žáků z jedné školy, a to 1005.

Do projektu Čtení pomáhá je přihlášeno 104 tisíc žáků, kteří za rok a půl, co projekt funguje, rozdělili 15 milionů korun mezi 162 charitativních projektů. Prvenství v počtu registrovaných žáků náleží Základní škole s rozšířeným vyučováním matematiky 
a přírodovědných předmětů 
v Teplicích.

Druhou příčku si drží Základní škola T. G. Masaryka 
v Poděbradech, která v čele tabulky nejaktivnějších škol Čtení pomáhá stojí v podstatě po celou dobu fungování projektu. Odtud se zaregistrovalo pouze o 14 dětí méně než z teplické základní školy. Na třetím místě je s polovičním počtem zapojených žáků Základní škola Hranice.

Prvenství v počtu správně vyplněných testů náleží Základní škole T. G. Masaryka Poděbrady. Děti zde dobře vyplnily již více než 6 tisíc kontrolních testů. „Za každý správně vyplněný test dostane žák padesátikorunový kredit. Děti ze Základní školy T. G. Masaryka v Poděbradech tedy poslaly na charitativní účely již více než 300 tisíc korun," dodává Alena Ježková, spisovatelka a ambasadorka Čtení pomáhá.

Projekt Čtení pomáhá …

… podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři. Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu, přečte některou z doporučených knih 
a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí. Charity navrhují oslovené dobročinné organizace a partneři projektu. Knihy zařazené do projektu byly vybírány v celorepublikové anketě o nejlepší dětskou knihu. V odborné porotě, která knihy navrhovala, byly osobnosti, jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček a Martin Roman, který je iniciátorem a donátorem projektu. Jedním z ambasadorů Čtení pomáhá je také Vojta Dyk.