Tradiční sraz tu měli všchni příznivci vůně nafty a velkých volantů, kteří každoročně pořádají setkání s názvem Zlatý bažant. Autobusy, hasičsky upravený speciál z poloviny minulého století, náklaďáky s vysypávací korbou nebo třeba speciál na rozvoz piva z pivovaru. To vše a mnoho dalšího bylo k vidění nejprve v Kolíně, později v Poděbradech a nakonec u nymburského nádraží. O mužích, kteří řidili tyto stroje, se nádherně vyjádřil Alois Koutek, jeden z těch, kteří mají tyto stroje opravdu rádi.

„Oni neznali, co jsou značkové servisy, pneuservisy, neznali kurty, neměli mobily ani koberečky v kabině. Měli jen montérky, typickou ohnutou rádiovku, dubové klíny, velké kladivo, montpáky, pajcr, matkové klíče, horké fleky, rádlovací drát, termosku s kafem a dva pořádné chleby se sádlem uříznuté přes celý bochník, ale hlavně měli upřímnou lásku k velkému volantu… Čím dál více si uvědomujeme, že v jednoduchosti je krása, kterou nelze ničím nahradit.“

K tomu netřeba nic dodávat. Snad jen to, že na www.nymbursky.denik.cz naleznete téměř všechny stroje, které se na sraz sjely.