Namísto desetitisícových částek jen tisícové nájmy ročně. Město se dohodlo s poděbradskými sportovními kluby na konečné výši nájemného z pozemků a budov, které je přijatelné pro obě strany.

Tabulkové ceny od 10 haléřů do 50 korun za metr čtverečný určují podle starosty Poděbrad přiměřené ceny za hřiště a plochy, které nemají velké komerční využití, stejně jako za budovy, ve kterých kluby mohou provozovat třeba občerstvení.

Tenisový klub LTC Bohemia tak třeba nově platí ročně orientačně přes pět tisíc korun, namísto původně požadovaných asi 180 tisíc.

„Původní smlouva totiž počítala s takto vysokým nájemným a zároveň slibovala většinu peněz vrátit formou dotace, což nebylo jisté. My jsme zvolili rovnou pro všechny neziskové organizace ve městě minimální nájemné,“ porovnal smlouvy starosta Ladislav Langr, tehdejší předseda tenisového klubu, který odmítl nevýhodnou smlouvu s městem podepsat.

Výpověď z městských pozemků dostaly k 31. lednu 2010 fotbalová a kuželkářská TJ Bohemia Poděbrady, střelecký SSK Bohemia Poděbrady, fotbalový SK Slovan Poděbrady a tenisová TJ LTC Poděbrady.

Dnes se s novými smlouvami kluby dívají do budoucna. Například úspěšní kuželkáři uvažují o potřebné nové herně se čtyřmi drahami pro vyšší soutěž. Nemohou se ale spoléhat jen na podporu města.