Vrcholem tohoto úvodního mítinku se stala soutěž čtyřspřeží, v níž se představilo celkem pět vozatajů. V této dvoukolové soutěži si nejlépe vedl Petr Vlašic, který zapřahal koně Lord 34, Arien 1, Bubin a Ferda. Podařilo se mu zajet nejlépe v obou dílčích kolech a v součtu měl více jak desetivteřinový náskok. Před připočtením trestných vteřin za chyby na trase měl nejlepší čas prvního kola Jiří Nesvačil starší, ale právě kvůli několika chybám si dojel až pro celkové třetí místo. Lepší výsledek podal Josef Hrouda, který tak vybojoval druhou pozici.

Petr Vlašic si připsal během prvního mítinku Zimního jezdeckého poháru ČJF 2018 nejvíce bodů do žebříčku i v soutěži dvojspřeží. Díky velice rychlé jízdě v druhém kole, kdy se mu s dvojicí koní Lord 34 a Bubin jako jedinému podařilo stlačit čas pod 80 vteřin, se radoval z první pozice. Se svými dalšími dvěma koňmi, jimiž jsou Arien 1 a Ferda 8, pak obsadil konečnou třetí příčku výsledkové listiny. Druhý byl, stejně jako v kategorii čtyřspřeží, Josef Hrouda.

Nejpočetnější zkouškou sobotního závodního dne se stala soutěž jednospřeží, při níž se na startu sešlo hned 15 účastníků. Nejlepší výkon podal Aleš Klička s koněm Ante. Porazil druhou Michaelu Lesákovou zhruba o pět vteřin. Třetí místo si pak za svoji jízdu zasloužil Dominik Brumovský s Lotrandem 3.

Sobotní den v Hradištku u Sadské přinesl ještě několik dalších soutěží, v nichž ovšem vozatajové nesbírali body do seriálových žebříčků. Jednalo se o soutěž dvojspřeží pony a také hobby soutěž jednospřeží.