Parkoviště bude sloužit jak veřejnosti, tak policistům. Část parkoviště podél stěny budovy policie je přes den vyhrazena pouze pro policisty, večer a přes noc však i na těchto místech může parkovat kdokoliv. Zatím je parkoviště bezplatné, později budou namontovány parkovací automaty. Částka za parkování by neměla být vyšší než na jiných placených místech poblíž centra. O přesné sumě rozhodnou příští středu radní.

Stavební práce byly zahájeny loni v září a osmimilionový projekt je společnou investicí města a Policie ČR. Výsledkem je kromě parkoviště i upravené prostranství s cestami, lavičkami, lampami a značením. Na jaře přibydou stromy a travnaté plochy. „Podařilo se nám vytvořit nová parkovací místa v blízkosti nemocnice a bazénu, kde jsou nejvíce potřeba. Zároveň jsme upravili nevzhledný prostor na velmi frekventovaném místě,“ konstatoval starosta Tomáš Mach. Ocenil také dobrou spolupráci s Policií ČR, která se na akci finančně spolupodílela.

Zimoviště cirkusu Humberto ve Staré Lysé.
OBRAZEM: Cirkus Humberto vychovává malá lvíčata a chystá se na cesty

Závěrečné lednové úpravy parkoviště se týkaly například doštěrkování částí povrchů a osazení svislého dopravního značení pro lepší bezpečnost. Parkové úpravy doplní stromy po celém průchozím prostranství i mezi parkovacími místy v předpokládaném termínu do poloviny dubna.