Informaci potvrdila mluvčí radnice Olga Vendlová. „Jedná se mimo jiné o reakci na stížnosti části obyvatel, kterým bylo noční světlo nepříjemné. Pomůže to však i okolní přírodě,“ řekla mluvčí radnice.

Lávka byla pro veřejnost otevřena loni 26. listopadu. Kvůli koronavirovým opatřením bez jakéhokoliv doprovodného programu. Od té doby sklízí vesměs pozitivní až nadšené reakce.

Část tříd nymburských škol zůstává v karanténě. Snímky jsou z loňského návratu žáků ZŠ Letců R.A.F. do školy po delším uzavření kvůli koronaviru.
V kuchyni pomáhají školníci. Omikron zasáhl nymburské školy

Mírná kritika se snesla pouze na zmíněné ostré osvětlení. Část lidí jej kritizovala, jiná část ale argumentovala, že k takové dominantě města noční osvětlení patří. Diskuse na sociálních sítích se pak vedla především kolem možnosti nižší intenzity samotného osvětlení. Proto je stávající rozhodnutí vedení města pro část místních překvapivé.

Začít zhasínat mají boční oblouky v řádu několika týdnů. Dojde k tomu po technických úpravách a zabudování spínače na lávce, který to umožní. „Město tím omezí světelný smog, který je v noci rušivý. Výrazné světlo v noci narušuje život hmyzu, ryb i ptactva,“ přidala další argument Olga Vendlová.

Z posledního ročníku Nymburského půlmaratonu, který se uskutečnil v roce 2019.
Registrace na Nymburský půlmaraton byla spuštěna. Čeká se rekordní účast

Osvětlení samotné mostovky pro noční chůzi však zůstane kvůli bezpečnému pohybu chodců v kteroukoliv hodinu zachováno.