4:1, 6:2 i 7:0. Takové výsledky se objevují na facebookové stránce fanoušků nymburského týmu před očekávaným středečním derby 
s největším rivalem – kolínskými Kozly.

Zda bude taková i realita nebo se jedná jen o zbožná přání místních fandů, na to si musíme počkat do středečních 18 hodin, kdy zápas na nymburském zimním stadionu startuje.

I když se obecně říká, že derby nemá favorita, v tomto případě se větší šance připisují hostujícímu týmu. Ten má po 22 odehraných zápasech na svém kontě 20 vítězství a pouze 2 porážky. Pochopitelně tak vede druholigovou tabulku.

Domácí tým se postupem sezony zvedl po katastrofálním začátku a v současné době mu patří pozice přesně uprostřed tabulky, tedy 9. místo. Ze 23 zápasů si připsal 11 vítězství a 12 porážek. V poslední době však ukazuje velmi slušnou formu a daří se mu zejména na soupeřových kluzištích. Poslední zápas hraný v sobotu 19. prosince vyhrál 
v Sokolově na samostatné nájezdy 3:2.

Pikantní příchuť bude mít derby pro obránce Petra Pýchu, který strávil několik sezón v kolínském dresu. Letos však nastupuje za mateřský Nymburk a bude mít proti Kozlům o motivaci postaráno.

Zápas by měla doprovázet velmi slušná divácká kulisa. Snad také ze strany domácích fanoušků. Na sociální síti se svolávají i ti, kteří už několik sezon na nymburský zimák pravidelně nechodí, ale pamatují nedávnou éru bouřlivého kotle nad trestnými lavicemi. Pokud se dřívější fanoušci znovu sejdou, nymburskému týmu by hlasité povzbuzování „Polaban, Polaban" mělo pomoci.

Dalším motivačním prvkem pro domácí bude série šesti zápasů, v nichž Kolín nedokázali porazit. Naposledy se tak stalo v březnu 2013, kdy 
v památném utkání deklasovali Kozly historicky nejvyšším rozdílem 10:1. Od té doby šestkrát prohráli. Prolomení této série je tedy výzvou. Vylepšit by si mohli i historickou bilanci, která zní 25:31. Tedy pětadvacetkrát se radoval Nymburk, jedenatřicetkrát Kolín, jednou skončil zápas nerozhodně.

ZE STATISTIK VZÁJEMNÝCH UTKÁNÍ

Nymburk se vloni utkal s Kolínem ve dvou zápasech a v obou prohrál. Nejprve na ledě Kolína prohrál Nymburk 4:2 a v domácím prostředí pak podlehli nymburští hokejisté svému soupeři 5:6. V celkové druholigové bilanci se oba soupeři střetli již sedmapadesátkrát a není bez zajímavosti, že nejatraktivnější soupeř – Kolín, je pro Nymburk zároveň i suverénně nejčastější soupeř, se kterým se ve 2. lize utkal. (Druhým v pořadí je Jindřichův Hradec, se kterým hrál Nymburk ve 2. lize 44 vzájemných zápasů.) Ze sedmapadesáti soubojů Nymburka a Kolína byl pětadvacetkrát úspěšnější Nymburk, jedenatřicetkrát zvítězili hokejisté Kolína. Jedno utkání skončilo remízou. Skóre je pro Nymburk pasivní a to v poměru 190:209. V poslední době se Nymburským proti týmu z Kolína nedaří. Posledních šest vzájemných střetnutí totiž vyhrál Kolín. Nymburk svoji poslední výhru proti Kolínu datuje na 8.března 2013, kdy vyhrál rekordním výsledkem 10:1. První letošní vzájemný zápas vyhráli kolínští v domácím prostředí 4:2. (jan)