Nejezděte ke kempu předepsanou třicítkou, zmírněte na patnáct, jinak si auto rozbijete. To vzkazuje návštěvníkům kempu čtenářka Nymburského deníku Ludmila Bláhová.

„Je tam silnice hrůzostrašně rozbitá. Mám takový dojem, že by mohli opravit silnici už jen z vybírání parkovného u Botanicu,“ uvádí ve svém dopise čtenářka.

Azdaleka není sama, kdo si stěžuje na jinak turisticky oblíbenou lokalitu. I manželé Novotní z Neratovic jezdí do kempu už několikátým rokem a mají stejné zkušenosti. „Je to tady čím dál horší. A když jedete za tmy, tak máte pocit, že se nalézáte na tankodromu. Máme forda, který je nízký. Vždycky mám pocit, že tu necháme přinejmenším výfuk,“ říká pan Novotný.

Jenže cesta do kempu není jediná, která vypadá zbědovaně. Tak vypadá většina místních komunikací v Ostré. Obec ale nemá podle starosty Jana Hradeckého peníze na to, aby dala vše do pořádku. Přitom samotný starosta má své aktivity v Botanicu. Alespoň na svém mobilním telefonu se za tuto firmu hlásí.

Obec podle něj plánuje v nejbližší době opravy alespoň těch největších děr. „Posledních několik let jsme si obecní silnice vyspravovali svépomocí, takže to podle toho vypadá. Teď máme vybranou odbornou firmu, která by měla výtluky opravit metodou turbo, takže by to mohlo nějaký čas vydržet,“ slibuje starosta. Prý do týdne pošle objednávku. Na radikální opravy obec však nemá peníze a prý dlouho mít nebude.