První stavební práce začaly už loni na podzim a podle původních plánů mělo být vše hotové do letních prázdnin. Jenže podle vedení radnice se práce protáhly zejména kvůli archeologickému výzkumu a nepřízni počasí.

Podle mluvčího radnice Petra Černohouse jsou v současné době hlavně výkopové práce minulostí. „Veškeré výkopové práce již byly ukončeny, položen kanalizační a vodovodní řad včetně přípojek. Dokončují se ještě pokládky dlažebních kostek na vozovce i chodnících. Doplněna bude zeleň a mobiliář jako například lavičky a odpadkové koše, veřejné osvětlení, dopravní značení,“ uvedl Černohous a zároveň potvrdil, že vše by mělo být dokončeno na konci prázdnin.

Toho už se nemohou dočkat lidé, kteří v lokalitě bydlí. Hlavně na hluk si stěžuje například Kristýna Pechová. „Vím, že je to potřeba udělat, ale bydlet tam je fakt síla. Každé ráno vás budí kravál, přítel se po noční nemá šanci vyspat a jsme oba akorát naštvaní,“ řekla Pechová.

Jiřina Holasová se zase těší na finální zatravnění a obecně přidání zeleně. „Bude přidána zeleň. To jsem ráda, chybí mi tam víc zeleně. Super,“ poznamenala.