Jak bude pokračovat jednání pracovních skupin nymburské a městecké nemocnice 
o sloučení obou nemocnic? Začne nymburská strana spolupracovat s jinými nemocnicemi po tom, co Městec na zastupitelstvu oznámil, že do sloučení nepůjde?

Na tyto a ještě další otázky jsme se zeptali starosty Nymburka Miloše Petera a ředitelky nymburské nemocnice Alice Opočenské. Mnoho jsme se ale nedozvěděli. Zatímco městecká strana působí radikálněji a řekněme „kope za domácí", Nymburští jsou diplomaté. Pravdou je, že situace je to nadmíru citlivá. „Další jednání s městeckou nemocnicí jsou určitě možná. V tuto chvíli si však ve stejné péči budeme konkurovat, což je škoda," uvedl nymburský starosta Miloš Petera v reakci na spolupráci a nabídku zdravotnických služeb.

Městec naposledy oznámil, že s nymburskou nemocnicí se spojit nechce. Co chce, je navázat jakousi volnější spolupráci. „Dejme jasně najevo, že jsme pro variantu vzájemné spolupráce 
a s tím půjdeme do dalšího jednání," navrhl ředitel městecké nemocnice Otakar Mareš.

Co to znamená vzájemná spolupráce zatím ovšem nikdo neví. Neví to hlavně v nymburské nemocnici. „Vzhledem k tomu, že městecká strana zatím nepředložila ani rozsah a druh eventuální volnější vzájemné spolupráce, nemáme se v tuto chvíli ani k čemu vyjádřit," řekla ředitelka nemocnice v Nymburce Alice Opočenská.

Ta v posledním tiskovém prohlášení připustila spolupráci i s jinými nemocnicemi. „V horizontu několika dnů bude nemocnice realizovat svou strategii směřující ke komplexnosti poskytovaných zdravotnických služeb v regionu Nymburska, Milovicka, Brandýska
a Českobrodska včetně spolupráce s pražskými nemocnicemi na kraji spádové oblasti," píše Opočenská ve zprávě.

Z výše uvedeného podle ní vyplývá, že spojení s nemocnicí 
v Městci Králové je jen částí realizace strategie rozvoje nymburské nemocnice, ne její existenční podmínkou.

V těchto dnech probíhá 
v Městci výběrové řízení na nového ředitele městecké nemocnice.