Dvacáté výročí revoluce připomenou archivní fotografie, plakáty a letáky z roku 1989. Dobovou atmosféru v 19.30 hodin přiblíží jednoaktovka Václava Havla Audience.

Návštěvníky večera do revolučního roku 1989 přenese výstava dobových materiálů z listopadu v Poděbradech. Výstava vzniká ve spolupráci s Petrem Šormem z Polabského muzea v Poděbradech.

Autobiografická jednoaktovka Audience se inspiruje příhodou autora z trutnovského pivovaru, kde Václava Havla před normalizačním označením „příživník“ zachránilo koulení a přikulování sudů.

V této jeho první autobiografické hře se poprvé setkáváme s postavou bývalého dramatika Vaňka, který se brzo vrací ve dvou dalších jednoaktovkách, Vernisáži a Protestu. Jednoaktovky s Vaňkem se okamžitě začaly hrát po celém světě a on měl zase prokazatelný příjem a už nemusel vstávat ve čtyři hodiny ráno a nacházet inspiraci v koulení a přikulování pivních sudů.

Hru nastudovali Jan Ritter, který vystoupí v hlavní roli sládka, a David Příkryl, který mu bude sekundovat v roli Vaňka.

Na závěr večera nebude tradičně chybět hudební dokreslení.