Strážníci vyrazili k hlavnímu nádraží krátce před půlnocí ze středy na čtvrtek. „Přijali jsme oznámení od bezpečnostní agentury, že na hlavním nádraží se nachází podnapilý muž, který nekontroluje své chování a opakovaně vstupuje do kolejiště. Hlídce, která ihned vyjela na místo, šestapadesátiletý dezorientovaný muž před budovou hlavního nádraží sdělil, že byl propuštěn z psychiatrické léčebny a že chce skokem pod vlak ukončit svůj život,“ uvedl vrchní strážník Martin Rajl.

Hlídka pak dala muži dýchnout. Výsledek potvrdil, že muž je silně opilý. Dechová zkouška ukázala 2,9 promile alkoholu. Jenže pak museli městští policisté řešit, co s mužem, který neměl kam jít. „Psychiatrická léčebna nemohla přijmout pacienta pod vlivem alkoholu a záchytná protialkoholní stanice v Mladé Boleslavi neměla volné lůžko. Nebyla zjištěna žádná osoba, která by se o muže postarala. Jednalo se o člověka bez přístřeší,“ popsali strážníci situaci, v níž jim nezbývalo nic jiného, než kontaktovat záchranku.

Navíc muž se jim pokoušel utéct zpět na nádraží. „Protože se muž snažil strážníkům utéct zpět do prostor nádraží, byli mu strážníci nuceni přiložit pouta. Nezbývala jiná možnost než přivolat záchrannou službu, která muže odvezla na interní oddělení nymburské nemocnice. Mrzí nás, že jsme se za současné situace museli obrátit na záchranáře a že příjmem tohoto pacienta byla ztížena práce nemocničního personálu. Kolegům zdravotníkům velice děkujeme za pomoc,“ doplnili strážníci.