Hlavním bodem programu bude samozřejmě představení návrhu plaveckého bazénu veřejnosti. Živé vysílání prezentace bude zahájeno v 16 hodin a zájemci jej mohou sledovat ZDE. „Prezentace bude následně zveřejněna na webových a facebookových stránkách města,“ upozornila mluvčí radnice Radka Kakrdová.

Pro dotazy veřejnosti bude zřízena přímá chatovací linka, na které bude společně s vedením města odpovídat na dotazy veřejnosti vedoucí autorského týmu Vojtěch Jelínek, dále městský architekt Milan Košař a Aneta Janovcová, předsedkyně Místního výboru Žižkov.

Poděbradský bazén má vyrůst v ulici Za Nádražím vedle podchodu na Žižkov. Bazén má mít šest plaveckých drah o délce 25 metrů, dále dětský svět s vodními prvky, vířivku a páru. Je pravděpodobné, že kromě samotného bazénu budou na místě k dispozici i další služby.

„Víme, že provoz plaveckého bazénu je ztrátový, stejně jako například provoz zimního stadionu. Doprovodné služby, pronájmy obchodů, restaurace, wellness zařízení, ubytovací zařízení, to vše může celkové provozní náklady města snížit,“ vysvětlil už dříve místostarosta Miroslav Holas.