Od léta na 870 metrů dlouhé stezce pořádají brigády a úklidové akce, kterých se může zúčastnit každý. „Protože dobře víme, že nic nefunguje bez pravidelné péče, rozhodli jsme se Jiráskovou stezku trochu zrevitalizovat, zvelebit. Máme spoustu nápadů, máme první finance, máme elán. O aktivitách na stezce chceme průběžně informovat,“ uvedla za okrašlovací spolek Lucie Kolářová.

Aktivisté založili transparentní účet u České spořitelny, na který může přispět každý. Má číslo 20001-5640178379/0800 a každá koruna na tomto účtu se díky zmíněné bance zdvojnásobí. Na stránce nasestezka.cz je k dispozici i QR kód, po jehož načtení je možné přispět i pomocí chytrých mobilů.

Jiráskova stezka, původně zvaná Bílecká, se nachází v západní části města a vede od silnice směřující na Podmoky po modré turistické trase severně k okraji Kanovnického lesa.

Je z ní za dobrého počasí jedinečný výhled na panorama Krkonoš včetně Sněžky či zříceninu Trosky. Stezku využívají jako nástupní místo pro výlety pěší, cyklisté, v sezóně také houbaři. Potkat na ní lze ale i děti ze školky nebo zamilované páry.