Kamenem úrazu v tomto případě je, že městská policie nestačí uhlídat tak velký prostor, protože na to nemá dostatek strážníků. „Je nás v tuto chvíli málo, občas tam děláme pochůzky, ale nemůžeme být pod hradbami stále,“ uvedl zástupce vedoucí městské policie Tomáš Řehák.

Již jsme psali, že městská policie má posílit o nové členy. Ze současných sedmi strážníků by jich ve službě mělo být celkem dvanáct. „Usilujeme o službu městské policie nonstop ve čtyřech tříčlenných družstvech, která by sloužila turnusově,“ zaznělo na posledním zasedání zastupitelstva z úst starosty Miloše Petery.

Zastupitel Petr Šmíd navrhoval držet službu policie do 19 hodin. „Nyní slouží do 16 hodin, ale mládež se tam schází navečer a večer a to už tam nikdo nezkontroluje. Mně nevadí, že tam mladí pijí alkohol, ale ať si to po sobě uklízí. Často tam je hrozný nepořádek,“ řekl Šmíd.

Těžko se takový otevřený prostor hlídá, tvrdí starosta Petera. „Není to jednoduché. Snažší kontrola je u oplocených hřišť jako je to například u vodárny,“ uvedl Petera.

Hlasy se ozývají také proti volně pobíhajícím psům.

A vajglů je kolem laviček jako na smetišti. To zjistil Nymburský deník v pondělí přímo na místě.

Na binec pod hradbami jsme se zeptali Nymburačky, která sem pravidelně chodí venčit psa. „Je to o konkrétních lidech. Někdo po sobě uklízí a někdo zase ne. To je už ve výchově. Mohli by tudy ale v sezóně sem tam projet pracovníci technických služeb a nepořádek posbírat,“ myslí si paní z Nymburka.