Nemocnice v Městci Králové zatím balíček vakcín od firmy Moderna v počtu 100 dávek – 30 jich využila pro zdravotníky, 70 pak čeká na seniory. „Naše nemocnice se stala součástí sítě očkovacích center kraje. Zatím se mohou registrovat pouze občané starší 80 let. První očkovací termín je vypsán na neděli 7. února, kdy by se mělo očkovat od 9 do 17 hodin,“ řekla mluvčí nemocnice Lucie Drobík Kolářová.

V pátek kolem poledne bylo přihlášených zhruba 50 lidí, zbývalo 20 volných míst. Na očkování do městecké nemocnice se podle slov mluvčí přehlašovali někteří z těch, kteří se chtěli původně nechat očkovat v Kolíně.

Nemocnice má slíbené další dodávky vakcín od Moderny v následujících týdnech. Po jejich doručení se chystá vypisovat další termíny očkování pro seniory. Samotné očkování proběhne v ambulantním sektoru nemocnice. Nemocnice spolupracuje s externími lékaři. Prvním, kdo bude v neděli očkovat, bude Radek Majerčin.

Nymburská nemocnice v současné době vakcíny firmy Moderna také přechovává. Jsou ale určeny pro mobilní tým, který očkuje seniory v domovech seniorů a dalších zařízeních pro starší osoby. Mobilní výjezdy organizuje Středočeský kraj.

Přímo v nemocnici aplikuje zatím vakcíny od společnosti Pfizer, a to především v rámci druhých dávek pro zdravotníky a sociální pracovníky. V tomto týdnu se jednalo o 267 osob, v příštím týdnu 290 osob, v dalším týdnu 183 osob.

„Vše to jsou již druhé dávky. Vzhledem k tomu, že je ještě poptávka dalších zdravotníků po očkování, dostane ještě zhruba 90 osob první dávku vakcíny. Ale až poté, co se doočkují druhé dávky,“ uvedla mluvčí nemocnice Aneta Šenová.

V příštích dvou týdnech se chystá vybudování očkovacího centra v Obecním domě. Ve chvíli, kdy bude k dispozici dost vakcín, vypíše i nymburská nemocnice termíny pro očkování seniorů a právě v Obecním domě by se mělo začít s očkováním ve velkém.