Stanice budou instalovány u Hrabalovy vily, ve sportovním areálu Veslák a na parkovišti Pod Eliškou u budovy veřejných toalet. Jde o čtyřportové nabíjecí stanice PowerBox.One se dvěma univerzálními vstupy, jedním vstupem Bosch a jedním Shimano.

Zařízení na Vesláku se bude nacházet na zdi vodárny vpravo od vchodové brány směrem k občerstvení, na parkovišti Pod Eliškou bude připevněno na stěně veřejných toalet a nabíjecí stanice u Hrabalovy vily bude samostatně stojící.

„Umístění dobíjecích stanic jsme vytipovali podle přístupnosti pro cyklisty a také s ohledem na snazší instalaci a přívod energií,“ řekl místostarosta Bořek Černý. Pořizovací náklady činí celkem 142 tisíc korun.

V těchto místech by mělo do tří let stát společné sídlo hasičů a záchranky.
Hasiči a záchranáři budou mít společné sídlo. Stanice vyroste v Drahelicích

Stanice dobijí cyklobaterii za jednu hodinu přibližně na 30 procent. Kolostavy město doplní ke stanicím podle potřeby. Elektrokola jsou většinou vybavena stojánkem a také vlastním nabíjecím kabelem. Kabely budou zároveň k dispozici u Hrabalovy vily přímo na dobíjecí stanici, na Vesláku budou k zapůjčení u obsluhy občerstvení a na parkovišti Pod Eliškou budou k zapůjčení u obsluhy toalet.

Chystá se i síť stanic pro elektromobily

Město chce v brzké době vybudovat i síť dobíjecích stanic pro elektromobily. Zatím jediná veřejná dobíjecí stanice funguje na parkovišti před obchodním domem Kaufland na Zálabí.

„Lokality, kde nabíjecí stanice vyrostou, by měly být vázány k osídlení v bytových domech, kde je omezeno nabíjení na vlastním pozemku, které je možné u rodinných domů. Jde například o Labské Terasy, drahelické sídliště, sídliště Jankovice, parkoviště Pod Eliškou nebo parkoviště u hlavního nádraží,“ uvedl nymburský radní Zdeněk Vocásek.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.