V průběhu soboty 10. září se v prostoru před Dobšickým šenkem vystřídalo více než 150 účinkujících. Pořadatelé pozvali pět hudebních skupin, které nabídly skladby a melodie různých hudebních žánrů. Nechyběla domácí kapela Cidlinka.

Děti z několika mateřských škol předvedly svá taneční a pohybová vystoupení. Velký úspěch zaznamenaly i mažoretky Srdíčko Kolín. Srdce mnoha přítomných posluchačů potěšil zpěvák Míla Hartman, a to přednesem známých hitů z repertoáru Karla Gotta. Zaznělo několik populárních hitů, například Lady Carneval, Kávu si osladím nebo Jdi za štěstím a do spontánního tance se dala nejmladší generace.

Bohatým programem, který se živě přenášel i na internet, provázel s přehledem Bohuslav Muzikář.

Zlatým hřebem vydařené soboty v Dobšicích se určitě stalo vystoupení taneční skupiny Irské sestry z Jablonce nad Nisou. Osmičlenný soubor předvedl skvělé stepařské a taneční umění za doprovodu rytmické irské hudby. A mezi tanečnicemi se objevil i jeden „irský bratr“. Skupina byla odměněna dlouhým potleskem.

„Naším záměrem stále zůstává stmelovat vesnici, i když ne vždy se to daří. Ale máme velkou radost když lidé přijdou, pobaví se, pohovoří se sousedy a odnesou si příjemné zážitky. Odhadujeme, že se této slavnosti zúčastnilo více než pět stovek zájemců a přišli i přespolní. Přivítali jsme mezi námi také delegaci z Dobšic u Znojma v čele se starostou Jaroslavem Janšovským, s touto obcí nás poutají dlouholeté přátelské styky. A starosta se stal čestným členem našeho spolku. Vzájemné návštěvy obohacují život obou obcí,“  vysvětlil předseda spolku Dobšané Oldřich Novotný.

Program ještě nabídl veřejnou dražbu prasečí hlavy. Trofej si nakonec odnesl Alexander Kováč. Značný zájem byl o nabízené zabíjačkové pochoutky, hlavně o jitrnice, jelítka a tlačenku.

V této tradici chtějí Dobšané pokračovat i v příštích letech.