Na jeho nádvoří dorazilo několik desítek zájemců, kteří byli rozděleni do menších skupin. Vedení té první se ujal podsládek Karel Lövenhöfer. Ve svém populárně laděném výkladu nabídl všechny informace o základním procesu výroby Postřižinského piva. Zájemci prošli sladovnou a varnou, navštívili spilku a ležácký sklep.

Návštěva pivovaru pokračovala posezením ve stanu na pivovarské louce. O dobrou náladu se postarala sedmičlenná country kapela Zpívánky. Zazněly známé hity a mnozí senioři se rádi přidali ke společnému zpěvu. A nechybělo ani příjemné občerstvení.

Úterní program pokračoval v městské knihovně. Pozvání přijal známý divadelní a filmový herec Igor Bareš a zástupce nakladatelství Tebenas Jiří Buřič. Besedu s nimi vedl Ladislav Langr. Igor Bareš nejdříve připomněl svou hereckou dráhu od studií na JAMU až po současnost. S úsměvem se podělil o několik zážitků z filmového nebo televizního natáčení. Nezapomněl ani na spolupráci s ochotníky z Divadelního spolku Jiří Poděbrady.

Herec je kromě jiného čestným prezidentem festivalu Prix Bohemia Radio a držitelem Křišťálové růže, což je nejvyšší ocenění v oboru přednesu poezie a prózy udělované v rámci Poděbradských dnů poezie. Ostatně má na svém kontě i několik audioknih, o kterých hovořil s Jiřím Buřičem.

Setkávání nymburských seniorů pokračuje až do konce týdne. Akci společně s nymburskou radnicí připravuje Nymburské kulturní centrum.

Na letošní Noci literatury v Nymburce četli novinář Jan Tuna a herci Vincent Navrátil. Nela Boudová a Petr Vacek.
Video, foto: Noc literatury zavedla posluchače i do promítací kabiny v kině