Zatímco obyvatelům ulic Sadová a Jasmínová se ulevilo a mohou se kochat novým prostředím, prach, hluk a komplikace s parkováním čekají v příštích měsících na ty, kdo žijí v Šeříkové a části Růžové ulice.

Zástupci radnice už převzali opravenou část, tedy okolí Jasmínové, Sadové a přilehlého vnitrobloku. Obnovy se dočkaly povrchy komunikací a chodníků, přibyla potřebná parkovací místa a zeleň.

Zatím probíhají práce na jednom z nejsledovanějších míst celého sídliště vůbec. Mimo plány revitalizace vyrůstá v zadní části sídliště nové dětské hřiště s relaxačním prostorem a workoutovým hřištěm. Kromě sportovního vyžití pro všechny generace má na místě vzniknout i plocha například pro grilování a společné setkávání místních obyvatel. „V tomto případě bohužel budeme muset ještě chvíli čekat, než travnaté plochy plně vzejdou. Pak slavnostně zahájíme jeho provoz,“ řekl místostarosta města Bořek Černý.

Ten zároveň vyzývá k trpělivosti obyvatele části sídliště, kam se aktuálně stavební práce přesouvají a kde startuje zmíněná třetí etapa. Tedy do Šeříkové a Růžové a ulice. Odměnou jim budou nové zpevněné plochy silnic a chodníků, více parkovacích míst, doplnění veřejného osvětlení a výsadba nové zeleně.

Na jankovickém sídlišti žije zhruba tři tisíce obyvatel a je jednou z nejstarších částí města. Jeho revitalizace začala potom, co podobnou proměnou prošlo nedaleké drahelické sídliště.