Nymburští radní v minulých dnech schválili zadávací dokumentaci a hledají dodavatele stavby. V rámci čtvrté etapy je v plánu rozšíření stávajících silnic, výstavba nových chodníků a zvýšení počtu parkovacích míst. Parkovací plochy budou vybudovány ze vsakovací dlažby.

„Bude vybudována zcela nová autobusová zastávka. Klademe především důraz na vytvoření bezpečných a bezbariérových komunikačních tras. Snažíme se vyhovět i ekologickým požadavkům, a proto vysadíme velké množství nových stromů a keřů,“ řekl místostarosta Bořek Černý, který má projekt revitalizace sídliště v gesci.

Oproti loňsku si kupující u některých prodejců nepřiplatí za nákup vánočního stromku. Ten v těchto dnech začal například před obchodním domem Albert v Nymburce.
Obrazem: Začal prodej vánočních stromků. Oproti loňsku nezdražily

V rámci investiční akce dojde také k úpravám zelených ploch, sadovým úpravám, výměně a rozšíření veřejného osvětlení a nového městského mobiliáře. Součástí rekonstrukce bude i nové dopravní značení. Celá akce má podle předpokladu vyjít na přibližně 28 milionů korun.