Celkem za to nemocnice pořídila troje zmíněné váhy. „Maminky tak při přebalování budou moci vážit miminka přímo na přebalovací podložce,“ uvedla Jana Helebrantová, staniční sestra novorozeneckého oddělení nymburské porodnice.

Podle Lenky Komárkové, vrchní sestry oddělení, tak získávají rodičky další komfort, který se porodnické oddělení snaží stále zvyšovat. „Porodnice Nymburk nenese název Porodní dům, ale přesto se tak u nás maminky mohou cítit. Zakládáme si na individuálním přístupu, který je patrný již při registraci k porodu v 36.týdnu gravidity. Své představy a obavy z porodu mohou rodičky konzultovat přímo s lékařem i s porodní asistentkou,“ vysvětlila Lenka Komárková.

Martin Svoboda se narodil v nymburské porodnici 30. září 2021 v 22:55 hodin s váhou 3310 g a mírou 49 cm. V Kostelní Lhotě bude prvorozený chlapeček vyrůstat s maminkou Simonou a tatínkem Martinem.
FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Zmínění Igráčci, kteří se v síti nymburských lékáren dají zakoupit, pomohou také v jedné z nymburských školek. „Protože se do věrnostního programu zapojovali někteří lidé opakovaně, nechávali nám již nasbírané Igráčky v lékárnách, abychom je věnovali někomu potřebnému,“ řekl Jan Sahula z lékáren Nympharm. „Domluvili jsme se s Mateřskou školou Sluníčko v Nymburce a figurky jsme jim předali,“ doplnil zástupce lékáren.