Na pódiu zahrála místní hasičská dechovka a připravena byla i další vystoupení. Ta se střídala s ukázkami z hasičské činnosti, jimiž slovem provázel Jiří Zima, jinak velitel nymburských drážních hasičů.

Mezi ukázkami byl například i zásah při zahoření oleje na pánvi v kuchyni. Jak divoké plameny může taková nehoda při nesprávném postupu hašení způsobit, sledovaly stovky lidí. Podobně jako další zásah při nehodě auta a vyproštění zraněné řidičky.

Hasiči připravili pro děti speciální lanovku, u níž se stála nepřetržitě fronta a sešup po laně dolů byl pro děti vítaným adrenalinovým zážitkem. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Hasiči připravili pro děti speciální lanovku.

Spousta dětí si však ze slavnostní a sluncem prozářené soboty v Lysé odnese docela jinou vzpomínku. Hasiči připravili pro děti speciální lanovku, u níž se stála nepřetržitě fronta a sešup po laně dolů byl pro děti vítaným adrenalinovým zážitkem.

Spolu s hasiči předvedly svoji techniku a spolupracovaly při některých ukázkách i další složky záchranného systému. Zdravotní záchranáři dorazili se sanitkou, na místě byli i strážníci a policisté.