Jedním dechem nutno dodat, že i dramaturgie celého odpoledne a večera se povedla. Vše začalo ukázkou z okupačních dní před školou v Tyršově ulici. Z ní běhal mráz po zádech.

Na hlavním pódiu se poté střídali řečníci jako Petruška Šustrová, Zdeněk Hazdra, Jiří Tichota nebo Tomáš Czernin. Písničkář Jaroslav Hutka mluvil také mezi písněmi o jeho zážitcích z příjezdu okupantů do Prahy. Hrál staré známé písně, ale i úplnou novinku Srpen z čerstvého alba Sto let.

Dále se představily skupiny Oliverova dálka a Spirituál Kvintet. Ten ve svých koncertních vstupech ukázal, že je stále ve vrcholné formě.

Jiří Tichota si vzpomněl na příhodu z okupace. „Rádia hlásila, aby lidé přemalovávali cedule měst a obcí. Zmátli by tak sovětské tanky. Jel jsem tehdy stopem přes Poděbrady a na přemalované ceduli v Pískové Lhotě se objevil ještě nápis: Písková Lhota je hezká, jen když je česká.“

Akce Nymburské osudové osmičky – srpen 1968 se těšila velkému zájmu lidí. Nenásilným a věcným průvodcem odpoledne se stal Jindřich Šídlo, pestrý program zakončil Dj Romeo Green, který hrál hity 60. let.