Ráj pro kutily a řemeslníky, řetězec OBI, by měl podle posledních informací z radnice vyrůst v severní průmyslové zóně nad kruhovým objezdem.

„V týdnu proběhlo na radnici první jednání se zástupci OBI Česká republika, které město oslovilo na základě požadavků, vzešlých z jednání Hospodářské rady,“ uvedla tisková mluvčí úřadu Markéta Tomčíková.

Podle místostarosty Zdeňka Vocáska je potřeba zlepšit na severu města služby pro občany.

,Máme zájem o využití severní průmyslové zóny, zde je totiž velký prostor pro zlepšení občanské vybavenosti. Město tam může případným investorům nabídnout pozemky o přibližné výměře dvou hektarů,“ řekl Zdeněk Vocásek.

Z jednání podle něj vzešlo, že OBI nechce být v zóně samo. Nabízí se tedy možnost vybudovat v severní průmyslové zóně další obchody, a to především s oděvy, potravinami, či elektronikou.

OBI staví své obchodní domy ve městech s minimálně 25 tisíci obyvateli. V Nymburce to bere jako spádovou oblast ještě pro Poděbrady, Lysou, Sadskou a další místa.

Na řadě je nyní hlas z tábora vedení OBI. „Souhlas musí přijít také od majitelů řetězce v Německu,“ doplnil starosta Miloš Petera.