Podle informací investora stavby obchvatu Nymburka Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se bude násypový materiál navážet ze dvou lokalit. V první fázi se nákladní auta Nymburku vyhnou. V další už ovšem ne. „Od začátku úseku až po komunikaci II/330 – silnice na Budiměřice bude veškerý materiál, včetně konstrukčních vrstev, navážen po I/38 a dále po staveništních komunikacích, tudíž nebude nijak zatěžovat město Nymburk,“ uvedla mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Materiál dovážený z druhé lokality zhruba od června do srpna tohoto roku už se však centru města nevyhne. „Na úsek stavby od řeky Mrliny až na konec úseku za Nymburkem bude násypový materiál navážen z lokality Ratenice přes město Nymburk,“ doplnila Vápeníková s tím, že předpoklad je 25 aut denně. Zbytek násypového materiálu bude navážen po místních vedlejších komunikacích tak, aby se neprojíždělo Nymburkem.

Přes město budou muset být naváženy i konstrukční vrstvy vozovek. A to od září tohoto do června příštího roku. Podle Martiny Vápeníkové se jedná o zhruba 50 tisíc tun materiálu. Městem by tak mělo denně projet až 60 tahačů s návěsem.

A co na to říkají lidé? „Při dnešní situaci, kdy je Nymburk doslova postrachem řidičů, asi pár kamionů navíc vadit nebude. Něco jiného by bylo, kdyby jich jelo 60 najednou,“ řekl Deníku řidič Karel. Další oslovený řidič však tak optimistický nebyl. Podle něj je totiž těžká dopravní situace v Nymburce zapříčiněna právě kamiony. „A jestli jich bude v Nymburce jezdit ještě víc, tak to asi budu muset jezdit do práce o hodinu dřív,“ řekl.

Řada řidičů se spoléhá na to, že až bude celý obchvat hotový, výrazně se centru města uleví. Obchvat by měl být dokončen v listopadu roku 2010. Podle neoficiálních informací by to mohlo být dokonce o několik měsíců dříve.

Kvůli stavbě obchvatu musí řidiči také stále počítat s řadou uzavírek. Do konce června bude uzavřen most přes Mrlinu. S dalším omezením musí počítat řidiči na silnici směrem na Budiměřice, která bude rovněž do konce června uzavřena pro všechna vozidla přesahující výšku 3,6 metrů. Vznikne tu totiž mimoúrovňová křižovatka.

Do konce října roku 2010 má být dále uzavřena silnice mezi Nymburkem a Bobnicemi, a to od kruhového objezdu v průmyslové zóně u „čínské“ továrny po křižovatku na Kovansko.