Stavebníci už mají hotové kromě základní konstrukce i některé prvky z interiéru. Hotové už je například jedno ze schodišť, pracuje se také na venkovních výztuhách. Stavitelům přeje počasí, teplý únor a zatím i přívětivý březen umožňují postup prací bez vnějších zásahů počasí.

Tempo tak odpovídá tomu, že by nákupní centrum mělo být dokončené letos v říjnu. Hlavním obchodem má být hobby market Perfecta. Druhým prodejna nápojů Bene nápoje, dříve Benecentrum. Ve třetím prostoru má být zatím blíže nespecifikovaný maloobchod. Otevřeno má být od 7 do 22 hodin.

Nové obchodní centrum bude stát u kruhového objezdu mezi Pískovou a Přední Lhotou. | Video: Deník/Miroslav S. Jilemnický

Vjezd do areálu je navržen naproti prodejně NorWit. Tedy z přivaděče k dálnici D11. Jedná se o soukromou investici, město na celé akci nemá žádný podíl. Pozemek patří společnostem Future reality a Perfecta, výstavbu zajistí firma Emexkon.

Přízemní budova obchodního centra s vestavěnými patry zázemí a kanceláří pro zaměstnance půdorysného tvaru L bude umístěna v severozápadním rohu areálu. Prodejny budou mít rozlohu 4 859 metrů čtverečních, celý areál má 12 954 metrů čtverečních.

Na parkovišti bude pro vozidla vyhrazeno 81 míst. O zákazníky se bude starat přibližně 26 zaměstnanců. Náklady na výstavbu se pohybují kolem částky 90 milionů korun. Stavební práce nemají ovlivnit provoz na okolních silnicích.