„Vzít si dovolenou byl podle mého šéfa problém, jít s dětmi k lékaři vůbec neexistovalo,“ popisuje Magda, jak to fungovalo v práci po příchodu nového nadřízeného. Navíc jí neustále vytýkal smyšlená pochybení, různě na ni tlačil a znepříjemňoval jí život.

Situace se nakonec vyhrotila natolik, že se Magda psychicky i fyzicky zhroutila a zůstala na neschopence. To se ale nelíbilo šéfovi. „Vedoucí mi už dokonce naplánoval směny a pohrozil mi, že když nenastoupím, tak mě vyhodí,“ líčí Magda. Byla z toho zoufalá a nevěděla, co má dělat, co si počít.

I během úterního dopoledne byl ve firmě APP čilý ruch.
Bývalý Azos výrobu nezastaví! Odvolal se

Nakonec jí kamarádka poradila, že se může zkusit obrátit na nymburskou občanskou poradnu. Magda se tedy objednala a vylíčila pracovnici svoje obavy a potíže. Společně situaci probraly a poradkyně jí vysvětlila, na co má v takové situaci právo. Především ji ale ubezpečila, že během nemocenské rozhodně nemusí nastoupit do práce a ani ji nemusí na nátlak zaměstnavatele ukončovat. „Tušila jsem, že mě během nemocenské nemohou vyhodit, ale nevěděla jsem, že já v této době výpověď dát můžu,“ uvádí Magda.

Chvíli uvažovala o odchodu z práce, ale po schůzce v občanské poradně se rozhodla sejít se s ředitelem firmy a svoje záležitosti probrat přímo s ním. Třeba to pomůže, pomyslela si. Dověděla se, že podobné problémy jako ona měly i další dvě bývalé kolegyně. Pokud by nepomohla schůzka s ředitelem, podají tedy s kolegyněmi společně podnět na inspektorát práce. „V nejhorším dám výpověď, ale nechci se vzdát bez boje,“ dodává Magda.

„Zaměstnanci v podobné situaci často nemají sílu ani chuť se proti jednání zaměstnavatele bránit, ačkoliv jsou v právu,“ říká pracovnice občanské poradny Hedvika Stuchlíková. „Společně můžeme s klientem všechno probrat, podpořit ho a zkusit najít řešení,“ dodává.

Dalších pětadvacet regionálních produktů se může pyšnit titulem Potravinářský výrobek Středočeského kraje.
Pečeť kvality prozradí, co chutnalo na hejtmanství