„Stále platí, že jsme oslovili Naše Poděbrady, ČSSD, TOP 09 a Sdružení nezávislých kandidátů. Dali jsme si čas do konce týdne a o konečné podobě spolupráce a podpory bychom měli mít jasno v pondělí," uvedl starosta Poděbrad Ladislav Langr.

Největším spojencem, co do počtu hlasů by pro Volbu pro Poděbrady měly být Naše Poděbrady vedené Miroslavem Káninským se ziskem čtyř mandátů. Lídr Káninský potvrdil, že nabídku dostali a do pondělí se k ní vyjádří.

Slova starosty potvrdil také dosluhující místostarosta Ivan Uhlíř, lídr TOP 09 Poděbrady a Sdružení nezávislých kandidátů. Jeho uskupení ve volbách získalo dva mandáty v zastupitelstvu. „Nabídku jsme dostali a velmi se podobá našim představám o spolupráci. Samozřejmě respektujeme vítěze voleb a jsme připraveni v pondělí říci závazné stanovisko," vyjádřil se Uhlíř.

Podle vyjádření vedení poděbradské ČSSD přišla od lídra Volby pro Poděbrady nabídka pro stranu jako takovou, ale o konkrétních lidech se starosta Langer nezmiňoval. „Ano, nabídku na spolupráci jsme skutečně obdrželi
a velmi si toho vážíme. Jsme připraveni i nadále pracovat celým srdcem pro město Poděbrady," řekl Jaromír Novák, lídr kandidátky ČSSD.

Pokud všichni oslovení výzvu Ladislava Langra skutečně přijmou, vznikne v poděbradském zastupitelstvu nevídaná koalice o sedmnácti členech z 21 zastupitelů.