Stále ještě mladá nymburská firma, která si rychle našla odbyt svých výrobků po celé zemi, se tak bude moci představit na těch nejprestižnějších trzích a pyšnit se získanou známkou kvality. „Pro mě je to neuvěřitelné. Jsem šťastný a doufám, že odteď nás budou lépe znát i v Nymburce,“ řekl Ivo Nazarevič. Mistr sýrař, který se na novou profesi přeučil coby bývalý profesionální voják.


Silná konkurence

Svůj obchůdek mají Sýrožrouti na nymburském sídlišti naproti vstupu do školky Adélka. Nabízejí v něm řadu mléčných výrobků. Výkladní skříní rodinné firmy jsou skutečně sýrové nitě. A to hned ve čtyřech podobách. Titulem Regionální potravina se mohou pyšnit ty klasické, neuzené bez dalších příchutí.

Sýrové nitě nymburských Sýrožroutů uspěly v hodnocení poroty soutěže Středočeská Regionální potravina a zvítězily pro rok 2024. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Přitom nebyly jediným výrobkem, který do soutěže poslali. „Soutěžili jsme s celkem dvanácti výrobky ve třech kategoriích. Jsme opravdu rádi za takový úspěch, konkurence byla opravdu veliká,“ připomíná Soňa Svobodová, dcera pana Nazareviče a další hybná síla rodinné sýrařské firmy. „Osobně jsem si říkal, že kdyby něco mělo uspět, budou to spíše uzené nitě, nebo uzený tvaroh. Ale samozřejmě jsem rád, že cenu dostal pro nás vlastně ten nejjednodušší výrobek,“ usmívá se sýrař.

close Sýrové nitě nymburských Sýrožroutů uspěly v hodnocení poroty soutěže Středočeská Regionální potravina a zvítězily pro rok 2024. info Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický zoom_in Sýrové nitě nymburských Sýrožroutů uspěly v hodnocení poroty soutěže Středočeská Regionální potravina a zvítězily pro rok 2024.

Aby bylo jasné, o jaké konkurenci sýraři mluví: letošní ročník soutěže Středočeská Regionální potravina obeslalo rekordních 45 regionálních výrobců s 245 výrobky. Hodnotitelská komise se sešla v Praze na akademické půdě České zemědělské univerzity v Potravinářském pavilonu. V každé z devíti vypsaných kategorií pak byl vyhlášen pouze vítěz.


Mezi rockery

Na malé pracovní vytížení si pan Nazarevič ani jeho dcera rozhodně stěžovat nemohou. „Prodáváme prakticky od Ostravy po Aš,“ potvrzuje nymburský sýrař. Od loňského jara je mohou návštěvníci regionálních či pražských akcí potkat prakticky každý víkend všude tam, kde se něco děje. Náročný program je čeká i v dalších týdnech. Nic na tom nemění ani získaná cena. „Od příští středy 12. června budeme mít stánek na festivalu Rock for People v Hradci Králové,“ vysvětluje paní Soňa. „Já toho zřejmě příští dny moc nenaspím, protože přípravy budou velké,“ doplnil ji otec Ivo.


Nápad a škola

Na myšlenku založit vlastní sýrařskou firmu přišel Ivo Nazarevič zhruba před čtyřmi lety. V době covidové. „Já mám sýrové nitě moc rád. V roce tuším 2020, když byly covidové uzávěry, jezdila sem jedna pojízdná prodejna, která měla sýrové nitě docela dobré. Nakupoval jsem je u nich. Jenže pak přijeli a nitě neměli s tím, že mají odstávku. Pak měli dovolenou a nakonec přestali jezdit úplně,“ vypráví Ivo.

To jej přivedlo k prvním amatérským pokusům vyrobit si sýrové nitě sám. Kamarádka mu poslala odkazy na internet, kde se ovšem ty nepodstatnější informace ohledně výroby nedozvěděl. „Podnikal jsem další pokusy v malém množství, třeba z pěti litrů mléka. Ale výsledek byl vždy spíš dílem náhody,“ vzpomíná Ivo na začátky vlastní výroby.

Pochopil, že je čas na vzdělání v oboru. Absolvoval rekvalifikační kurz a dostal lejstro, že je skutečným sýrařem. Zariskoval, pronajal si prostory pro obchůdek na sídlišti a loni v květnu jej otevřel. Kromě obchodu a víkendových akcí se výrobky Sýrožroutů dají najít také na dalších objednávacích platformách, jakou je například Scuk.cz. Zájemci je najdou také v nedávno otevřené nymburské kavárně Art Deco nebo v obchodě Sýrárna Poděbrady.

Nejen sýry

Základem prodeje Sýrožroutů jsou sýrové nitě. Ať už přírodní, uzené, s bylinkami a česnekem či kořeněné. Ale to samozřejmě zdaleka není všechno. K mání jsou i klasické pareničky. V lednici pak nelze přehlédnout sklenice s naloženým sýrem. Nabízejí jej ve dvou variantách, jedné ostřejší, druhé klasické. Podle slov pana Nazareviče je právě o nakládané sýry velký zájem.

Sýrožrouti nabízejí i čerstvé pasterované mléko z malé farmy u Přední Lhoty. Z jejich mléka pak také vyrábějí syrovátkové nápoje nebo kefíry.