Hlasuje se v několika kategoriích měst podle počtu obyvatel a z jedné IP adresy je možné denně odevzdat dva hlasy: jeden na webu a jeden pomocí sociální sítě facebook.

Nymburk zatím nikdy v hlasování neuspěl. Zatímco v prvních ročnících končil jen těsně za příčkami, které stavbu hřiště zajišťovaly, v posledních letech jakoby místní na hlasování zanevřeli a Nymburk končil s malým počtem hlasů hluboko v poli poražených. Změní se to letos a využijí místní poslední možnost? To bude jasné už za několik týdnů.

Jak už bylo řečeno, dětská hřiště s motivem oblíbené pohádkové postavičky se budou stavět letos naposledy. Ke stávajícím devadesáti přidá společnost dalších deset a tím zakulatí jejich počet na sto. Rákosníčkovo hřiště mohou vyhrát všechna města či městské části, v nichž se nachází prodejny Lidl, a Rákosníčkovo hřiště tam ještě nestojí. Má to jednu podmínku – získat nejvíce hlasů ve své kategorii.

Hlasování bude probíhat na webových stránkách projektu www.lidl-rakosnickova-hriste.cz a na facebookových stránkách www.facebook.com/lidlcesko od 1. do 28. února. Každý hlasující tak může denně poslat dva hlasy.

Na webových stránkách projektu bude možné sledovat průběžné výsledky hlasování, které budou každý den pravidelně aktualizovány k 16. hodině. „Naše prodejny jsou v téměř všech větších městech v České republice a jsou součástí každodenního života jejich obyvatel. Přijde nám proto přirozené podporovat je i mimo naše prodejny. Obliba Rákosníčkových hřišť je opravdu velká, proto stavíme dál. Rozzářené dětské tváře při otevření nových hřišť a spokojení rodiče, to je pro nás vynikající motivace,“ uvedl k výstavbě dalších hřišť generální ředitel společnosti Lidl Pavel Stratil.

A jaké atrakce nabízí dětem tato hřiště se symbolem zeleného skřítka? K aktivnímu hraní mohou děti využít velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, kolotoč nebo různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje klasický dětský domeček. Celé hřiště je oplocené a poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.

Dětská hřiště staví společnost provozující hypermarkety již osm let. Za tu dobu vzniklo po celé republice 89 Rákosníčkových hřišť v celkové hodnotě přes 133 milionů korun. Ve Středočeském kraji se letos hlasuje o hřiště kromě Nymburka také v Benešově, Brandýse nad Labem, Čáslavi, Českém Brodě, Horoměřicích, Hořovicích, Jesenici, Kladně, Kolíně, Kosmonosech, Letech, Mladé Boleslavi, Průhonicích, Rakovníku, Říčanech u Prahy, Vlašimi a Zdibech.

INFORMACE K HLASOVÁNÍ
- každý může odevzdat z jedné IP adresy dva hlasy denně
- jeden hlas je možné odevzdat prostřednictvím webových stránek, druhý pomocí facebooku
- odkazy lze nalézt na www.lidl-rakosnickova-hriste.cz a na facebookových stránkách www.facebook.com/lidlcesko
- hlasuje se od 1. do 28. února
- města jsou rozdělena do kategorií podle počtu obyvatel
- letos se hlasuje naposledy