Hlasování začalo 1. února a skončí posledního, tedy 28. února. Hlasovat může každý na dvou odkazech denně. K podpoře hlasování a možné výstavbě nového hřiště vyzývá i nymburská radnice, na jejichž stránkách odkazy také zájemci naleznou.

Hlasovat se dá dvěma způsoby. Zájemce o hlasování může každý den poslat dva hlasy. Jeden přes facebook, pokud je samozřejmě správcem svého účtu na této sociální síti. Pak stačí najít odkaz https://www.facebook.com/lidlcesko, vyhledat na nabídnuté mapce Nymburk a odhlasovat. 

Druhou možností je hlasování na webu www.lidl-rakosnickova-hriste.cz. V tomto případě je na začátku nutná registrace, při níž je od hlasujících vyžadováno jméno, příjmení a mailová adresa. Systém je pak podobný, hlasuje se podle mapy. Při tomto způsobu hlasování přijde zájemcům na uvedený mail okamžitá reakce, takzvaný potvrzující mail, kde stačí jednou kliknout a hlas bude připočten. 

Soutěží se ve čtyřech kategoriích podle velikosti měst. Nymburk spadá do druhé z nich, do kategorie měst mezi 10 a 25 tisíci obyvatel. V této kategorii chce pořádající řetězec letos postavit tři dětská hřiště. Získají je tedy tři města, která získají nejvíce hlasů. 

Nymburk se hlasování účastní už popáté. Modernizovaný obchod řetězce byl slavnostně otevřen v létě roku 2014. V tom roce měl Nymburk v hlasování o nové dětské hřiště k jeho získání blízko. Ale podobně jako v dalších letech se to nepovedlo. Řetězec tehdy věnoval šek v hodnotě 50 tisíc korun nedaleké Mateřské škole Růženka na Zálabí. „Peníze budou využity na nákup zahradních herních prvků,“ uvedl tehdejší místostarosta Zdeněk Vocásek.

Snahu města tehdy ocenila i mluvčí řetězce Jitka Vrbová. „Víme, že město Nymburk se velmi snažilo o Rákosníčkovo hřiště, které nakonec nezískalo a tak jsme rádi, že jim alespoň tímto krokem můžeme pomoci. Dětem v Mateřské školce Růženka přejeme, aby si užívaly pohybu na hřišti, které bude díky novým prvkům ještě atraktivnější,“ doplnila mluvčí společnosti Lidl.

Prosadit se a získat tak nové hřiště pro děti zcela zdarma má Nymburk i letos. Záleží na aktivitě hlasujících z Nymburka a okolí.