Smutnou informaci potvrdil mateřský atletický oddíl SKP Nymburk. „S nezměrným zármutkem a bolestí v našich srdcích oznamujeme, že ve čtvrtek 24. září 2020 tragicky ukončil svůj život vynikající běžec a skvělý kamarád Ondra Hodboď. Ondro, zůstává tu po tobě obrovské prázdno…“ stojí na stránkách nymburského klubu.

Ondřej Hodboď začal závodně s atletikou díky svému bratrovi Lukášovi. „K atletice jsem se dostal hlavně přes staršího bráchu. Líbilo se mi, jak je v atletice úspěšný. Chtěl jsem ho následovat,“ řekl v rozhovoru pro Deník po přebrání ceny v anketě o Sportovce Nymburska. Původně začínal s fotbalem. Pak ale přesedlal na atletiku a v ní začal dosahovat úspěchů v rámci země i na mezinárodní úrovni.

Letos měl zdravotní problémy, kvůli kterým vynechal zhruba tři měsíce. V poslední době se však opět dostal do úžasné formy. V půlce září běžel ve Vítkovicích národní šampionát v běhu na 3 000 metrů přes překážky a i přesto, že vzhledem ke zmíněným zdravotním komplikacím nepatřil mezi hlavní favority, získal na této trati už pátý titul mistra republiky a vytvořil si osobní rekord. Naposledy pak startoval 20. září na mezinárodních závodech v Polsku. Žádný další závod už bohužel nepřidá.

V květnu, měsíc před svými devatenáctými narozeninami, se Deníku svěřil, že jeho hlavním sportovním cílem je účast na olympijských hrách. „Rád bych se atletice věnoval co nejdéle, a to na profesionální úrovni. Můj sen je účast na olympijských hrách. Rád bych se postavil na startovní čáru s těmi nejlepšími z celého světa,“ řekl na konci května.

Polední rozloučení s mladým atletem se uskuteční v pátek 2. října v 11.30 v nymburském krematoriu.