„Lidé chodí až tak po páté. Když přijdou dospělí z práce, vezmou děti a přijdou se podívat sem,“ říká prodejce, z jehož stánku to voní punčem a svařeným vínem. Poblíž stolku má také připravené malé přenosné ohniště. „To vždycky večer zapálím. Včera si tu opékali i buřty,“ usmívá se vánočně naladěný obchodník.

Kromě stánku s dobrotami se samozřejmě místní fotí také u ozdobeného stromku, a to klidně ještě za světla. Hlavně děti si zvědavě prohlížejí zvířata v betlémě a ty menší sepisují své vysněné dárečky v sousední Ježíškově kanceláři. Na konci pak nezapomenou zazvonit na zvoneček, jinak se napsaná přání nesplní.

Vánoční výstava

Zavítat mohou zájemci také do vstupní haly radnice, kde je připravena vánoční výstava o tom, jak slaví Vánoce v některých odlehlých koutech světa. Zájemci se tak dozví, jak se svátky na konci roku slaví třeba ve Švédsku, Mexiku či na Filipínách. Na výstavě spolupracovali kromě pracovníků Nymburského kulturního centra také školáci z 9.C Základní školy Tyršova. Ti návštěvníky seznámí s vánočními zvyklostmi díky ozdobeným vánočním stromkům, informačním bannerům i osobně ve videích, která jsou ukrytá za QR kódy.