ON-LINE reportáž ke koronaviru ZDE

Všechny čtyři výsledky odběrů byly zaznamenány v pátek večer. „U dvou mladších pacientů byl již od počátku na základě klinických příznaků praktikován bariérový režim. Po potvrzení nálezu byli převezeni na specializované infekční oddělení nemocnice Na Bulovce a do Ústřední vojenské nemocnice Střešovice,“ konstatovala Nela Gvoždiaková.

Zbylí dva pacienti byli manželský pár ve věku 83 a 82 let. Ti byli zpočátku hospitalizováni na standardních lůžkách interního oddělení, jelikož nejevili žádné příznaky nákazy a do nemocnice byli přijati s jiným problémem.

„Testování bylo provedeno před plánovaným překladem do jiného zařízení k terminální péči. Manžel v sobotu zemřel. Jednalo se o polymorbidního pacienta s již vstupně slabou imunitou, u nějž příčina úmrtí nejspíš nesouvisí s koronavirovou infekcí. Manželům jsme umožnili strávit poslední chvíle spolu v bariérovém pokoji,“ uvedla jednatelka nymburské nemocnice. Manželka zesnulého muže je nadále v nemocnici hospitalizována na izolovaném lůžku v rámci vyčleněné stanice v prostorech chirurgického oddělení.

Personál nemocnice, který přišel do styku s nakaženými, musí udržovat přísná stanovená pravidla. Budou se podrobovat testům v podobě odběrů a stěrů z nosohltanu. S mimořádnými ochrannými pomůckami budou nadále v nemocnici pracovat. „Dle instrukcí Krajské hygienické stanice jim byl v domácím prostředí doporučen maximální možný bariérový režim a sledování zdravotního stavu do vyloučení nákazy,“ řekla jednatelka.

Nemocnice byla na podobnou alternativu připravena

Jedná se o zdravotníky především z interního oddělení. „Všem zaměstnancům děkujeme za jejich profesionální přístup,“ doplnila Nela Gvoždiaková.

Nymburská nemocnice se na podobnou alternativu připravovala už několik týdnů. Lůžka pro případné pacienty s nákazou Covid 19 uvolnila v rámci svých standardních oddělení.

Podle aktuálních informací se zatím žádný případ nevyskytl v druhé nemocnici na Nymbursku, v Městci Králové. „Žádný případ koronaviru se zatím v našem zařízení neobjevil,“ potvrdila v neděli před polednem mluvčí městecké nemocnice Lucie Drobík Kolářová. Ve městě je pozitivně testována jedna žena, ta však do nemocnice nepřišla.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in