Plně nastartovat chod akciové společnosti Středočeská rozvojová Mladá, která má za úkol oživit bývalý vojenský prostor v Milovicích a letiště Boží Dar, to má za úkol středeční schůzka, která se koná v Nymburce. „Jde o jednání představenstva a dozorčí rady společnosti. Řešit se bude rozpočet, co z něj bude financováno a také nejaktuálnější úkoly, kterými se akciovka bude zabývat,“ řekl mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka s tím, že bude mít jednání spíše provozní charakter.

Nebudou se zde tedy řešit otázky případných investorů, a to ani kvůli letišti Boží Dar. První směr, kterým se chce nicméně prý kraj vydat, je vybudovat v Milovicích velké logistické centrum.

Kraj společnost Středočeská rozvojová Mladá zřídil, když v říjnu dostal bezúplatně celý vojenský prostor od státu. Základní jmění má akciovka 2 miliony korun. Majetek, tedy asi 750 hektarů pozemků a budovy, ale do ní nevložil. „Zůstává kraji, ale to je jedno, protože akciovka je stoprocentně vlastněna krajem,“ řekl Kupka.

Podle jednoho z členů představenstva, milovického starosty Milana Krause, by se měla ale na schůzce také vyřešit otázka podílu okolních obcí. „To stále není jasné,“ tvrdí Kraus. Kraj chce, aby obce měly v akciovce desetiprocentní podíl, podle Kupky však bude nutné, aby kvůli tomu vytvořily nějaký svazek.

Bývalý vojenský prostor je zdevastovaný, potřebuje miliardové injekce a už dlouhé roky čeká na investory. V Milovicích je nejvyšší nezaměstnanost. Řada lidí už proto netrpělivě očekává konkrétní kroky nové akciovky.