Desítky požárů, zásahů při přírodních katastrofách, ale i výjezdů k falešným poplachům mají na kontě hasiči z Nymburska každý rok. Jejich nepřítelem není jen oheň. Dodnes bojují s následky víkendové vichřice Emma.
Na Nymbursku se však v poslední době odehrálo i několik mírně řečeno zvláštních případů.
Lysá: dělníci chytli v igelitech
Jeden z nejtragičtějších se odehrál hned třetí letošní den. V areálu bývalého zemědělského družstva na kraji města pracovali večer, zřejmě nelegálně, dva dělníci. Dodělávali zpětná zrcátka k autům. Při práci používali otevřený oheň.
A právě to se stalo oběma mužům osudným. Podle vyšetřovatelů zřejmě chytli položené pracovní rukavice. Dělníci se je patrně pokusili uhasit tak, že po nich začali dupat nebo skákat. „Sami však byli oblečeni v ochranných igelitových oblecích. A právě ty mohli na mužích chytit,“ vysvětlil vyšetřovatel.
Oba muži byli ve vážném stavu s obrovskými popáleninami na těle převezeni vrtulníkem do vinohradské nemocnice. Jeden z nich na konci léta následkům poranění podlehl. Druhý podle posledních informací stále bojuje o život.
Milovice: já vám ukážu, kdo tady umí hasit!
Věta z mezititulku musela v roce 2005 probíhat v hlavě tehdy třicetiletému mladému muži žijícímu v Milovicích. Ten se marně snažil propracovat se do zásahové jednotky dobrovolných hasičů.
Nakonec si vybral tu nejhorší možnost, jak na sebe upozornit hrdinským vystupováním. Minimálně jednou sám zapálil obrovský sklad. „Upozornili jsme policisty na jeho podivné chování. Také se už poněkolikáté objevil u požáru jako první,“ říkali místní hasiči.
Ten rok nebyly v Milovicích sirény výjimkou. Hasiči zasahovali v malém městečku celkem dvaatřicetkrát! Policii se však aktivnímu hasiči podařilo prokázat pouze jediný požár. Místní si však myslí o „dobrovolném“ hasiči své.
Mladík však podle dostupných informací nebyl zcela duševně zdráv. Proto si údajně pobyl několik měsíců i v psychiatrické léčebně.