Ačkoliv Rusové před pár dny vyhlásili embargo na potravinářské výrobky ze zemí Evropské unie, jak se zdá, nymburské pivo se v zemi někdejšího Velkého bratra jen tak pít nepřestane.

Svědčí o tom události posledních dnů. „Zrovna na začátku týdne jsme vypravili jednu dodávku do Ruska, kterou nám partner zaplatil už minulý pátek. Asi by to těžko dělal, pokud by počítal s tím, že k němu zboží nedoputuje," říká ředitel pivovaru Pavel Benák.

Navíc podle jeho informací se ruské embargo nevztahuje na alkohol. „Bylo nám řečeno, že na alkohol se zákaz dovozu do Ruska nevztahuje 
a nic nenasvědčuje tomu, že by naši dva obchodní partneři, které v Rusku máme, v tuto chvíli něco měnili na stávající spolupráci," doplnil Benák.

Je však třeba také uvést, že ani případná stopka nymburskému pivu směrem do Ruska by firmu nijak neohrozila. 
„Z našeho exportu tvoří dodávky do Ruska zhruba 5 procent. Takže nijak výrazně by případný zákaz náš pivovar neohrozil. Ale znovu zdůrazňuji, v tuto chvíli nic nenasvědčuje jakémukoliv omezení," uvedl ředitel pivovaru.

Pokusili jsme se oslovit 
i další velké firmy z Nymburska, které by mohly mít s Ruskem obchodní vazby. Na sekretariátu Polabských mlékáren slíbili vyjádření marketingové ředitelky dnes. Zatím se nám bohužel nepodařilo kontaktovat nikoho z vedení Poděbradky, která má podle našich informací část exportu zaměřenou také na Rusko. I jejich situaci se budeme snažit v nejbližších dnech zjistit.