Samotné vyšetření odpovídá měření krevního tlaku. Pouze modernější přístroj kromě hodnot tlaku zaznamená i rychlost šíření pulsové vlny a vypočítá tak stáří cév.

Měření probíhalo v lékárnách na obou nymburských poliklinikách, tedy na bývalé železniční, na sídlištní, a také v lékárně sídlící v ulici 2. května. Všechny patří do sítě Nympharm a zmíněné měření se konalo poprvé v minulém týdnu. A byl o něj veliký zájem.

Vizualizace: moderní varianta nymburského nádraží.
Varianty nové podoby nymburského nádraží vyvolaly bouřlivé diskuse

„Příchozím vysvětlíme, že se jedná o naprosto bezbolestnou proceduru a potřebujeme jejich spolupráci, podobně jako při obvyklém měření krevního tlaku,“ řekla Monika Štěpařová, farmaceutická asistentka ze sídlištní lékárny. Další měření stáří cév se chystají opakovat a budou na ně zájemce upozorňovat.

Kromě toho chtějí v rámci věrnostního programu pomoci také novorozeneckému oddělení nymburské nemocnice. Při nákupu léků dostanou zákazníci jako dárek populárního Igráčka. Tentokrát jako lékárníka, který byl vyroben v limitované sérii.

Ilustrační foto.
Kriminalisté na Nymbursku vyšetřovali únos dítěte. To si ale vše vymyslelo

„Ze zaplacených peněz automaticky odejde částka potřebným. Tak se společně zapojí klienti s našimi lékárnami do podpory nejmenších nymburských spoluobčanů. Vybraná částka poputuje na novorozenecké oddělení místní nemocnice,“ uvedla Helena Kutilová, spolumajitelka lékáren.