Jedinečná příležitost pro milovníky umění a to jak tvůrce, tak veřejnost, to byla víkendová výstava s doprovodným programem Na Přístavě .

Malíři, sochaři a fotografové z Nymburska, kteří nejsou profesionálními umělci, mohli v malebném zákoutí na Špičce bezplatně představit svá díla veřejnosti, letos již počtvrté.

Organizátorem akce je Radek Kubina ve spolupráci s Divadlem Hálek a pod záštitou 
a za finanční podpory Města Nymburk.

Letošní výstavy pod širým nebem se zúčastnilo deset výtvarníků z oslovených pětadvaceti. „Předpovědi počasí byly docela mizerné, tak dost lidí odřeklo, zejména malíři a fotografové, pro které je déšť velkou komplikací. Naštěstí se zdá, že nám počasí bude přát," radoval se Radek Kubina v sobotu dopoledne.

Výtvarná akce byla zahájená v pátek odpoledne malbou na velké plátno Boba Hochmana, který následně zahrál v doprovodu Vlastimila Boučka.

Sobota pak byla od 9 do 17 hodin věnována malým umělcům. Dětský den byl pro příchozí děti příležitostí kreslit 
a malovat. Jednou z prvních malířek byla šestiletá Eliška. „Kreslím hradby, kostel, stromy a Labe. A asi také nakreslím nějaká zvířátka," popsala svůj umělecký záměr okatá slečna. V rámci malířské soutěže byly vybrány nejlepší práce a vítězové si odnesli odměny.

Odpoledne se konalo divadelní představení pro děti 
a svůj divoký tanec přijely zatančit poděbradské roztleskávačky.

Neděle byla zasvěcená fotografům. Zájemci mohli přijít 
s vlastním fotoaparátem a vyzkoušet si fotit pod vedením profesionálního fotografa. Za účasti profesionální modelky profík vysvětloval, že při fotografování ženy jde především o estetiku, nikoli o nic vulgárního, jak si mnozí laici myslí.