Nymburská porodnice má v blízkém i dalekém okolí výtečnou pověst, jak ostatně potvrdil nedávný průzkum zveřejněný na aktuálně.cz. Podle něj patří Nymburk mezi 95 porodnicemi 
v České republice mezi prvních 5, které mají nejlepší reference od rodiček.

Není divu, že si ji stále častěji vybírají pro přivedení potomka na svět maminky nejen z Nymburska, ale i ze vzdálených míst. Oddělení pod vedením primáře Dušana Kolaříka se totiž neustále snaží zvyšovat nejen komfort rodiček, ale především jejich bezpečnost. V současné době uvedlo do provozu další novinku. „Vylepšili jsme vzhled porodních sálů, jsou zde nové podlahy, vylepšili jsme osvětlení, ale především jsme pořídili nové porodní lůžko. Díky němu jsme schopni na porodním sále v akutním případě provést císařský řez a nemusíme ztrácet čas převozem rodičky na operační sál. Díky tomu snížíme dobu od vzniku nutnosti provést císařský řez po samotnou operaci až o polovinu," vysvětluje primář Kolařík.

V rámci nedávné modernizace se zlepšila funkčnost 
a pohodlí jak pro rodičky, tak pro zdravotníky. Sály jsou nově od sebe i od chodby odděleny dveřmi, byl vybudován bezbariérový přístup.

„Hodně jsme zvýšili porodnost, maminky sem rády chodí a tím, že jich je více, tak si na sebe vyděláme. Chceme-li nadále udržet tento trend, je jasné, že pro to musíme něco udělat. Pořád ještě rezervy jsou," říká Dušan Kolařík.