„V současné chvíli již nejsme schopni řešit individuální zavážky materiálu a sběr ušitých roušek. Zřizujeme proto kontaktní místo, které bude sloužit ke sběru ušitých roušek a materiálu na ně a zároveň na tomto místě bude materiál švadlenám předáván,“ vysvětluje mluvčí nymburské nemocnice a jedna z organizátorek celé šicí akce Barbora Jánská.

ONLINE ke koronaviru ZDE

Kontaktní místo vzniklo v Palackého ulici v pasáži Grand, č.p. 49/14. Od 10 do 11 hodin na místě bude probíhat sběr materiálu, kterým mohou být látky ze stoprocentní balvny a balvněné tkalouny. Od 16 do 18 hodin se pak budou vybírat ušité roušky a vydávat další materiál materiálu na šití.

Kontaktní osobou je Kateřina Jánská, volat jí lze na telefonní číslo 725 422 918. „Již v pondělí od 16 hodin je možné přivézt roušky a převzít si další materiál. Prosíme o šití dvouvrstvých roušek. Pokud již máte našité jednovrstvé, nevadí. Jsme vděčni i za ně,“ doplnila Barbora Jánská.

Kdo nemá možnost dopravit se do kontaktního místa, lze poslat roušky poštou - adresa je Boleslavská 425, 288 02 Nymburk. Na obálku je nutné napsat SKLAD - ROUŠKY.

Koronavirus v Česku