Koronaviroví pacienti jsou koncentrováni na jednom místě v nemocnici. Tým zdravotníků má pro případ dalšího zhoršování situace s počtem hospitalizovaných připraveno jedno celé oddělení, které by v případě potřeby bylo vyčleněno jen pro infekční pacienty. Ve čtvrtek dopoledne léčila nymburská nemocnice 10 pacientů na běžných pokojích a jednoho na jednotce intenzivní péče.

Situace by se po posledním vyhlášení ministra zdravotnictví o chystaném neuznávání jakýchkoliv testů mohla podle jednatelky zdramatizovat u PCR testování a v očkovacím centru. V něm zájem o očkování trvá. Ve čtvrtek se zde už před otevřením centra shlukovaly skupinky čekatelů před budovou i přímo pod schodištěm do prvního patra Obecního domu, kde očkování probíhá. Kolem půl jedenácté pak v patře stálo několik front o desítkách lidí. Byli rozděleni podle toho, na kterou dávku přišli.

Redaktor Berounského deníku Radek R. Kaša.
KOMENTÁŘ: Jak přimět lidi k očkování? Určitě ne zastrašující kampaní

V městecké nemocnici nápor na očkování také sílí. Projevuje se to podle mluvčí nemocnice Lucie Drobík Kolářové i na zájmu očkovat děti. Zatímco dosud přicházely jednotky nezletilých s rodiči, na čtvrtek byl zájem mimořádný zájem. „Zařadili jsme na čtvrtek 40 dětí, a to i vzhledem k časovému vytížení pediatra, který u takového očkování musí být. Celkem jsme na čtvrtek registrovali 300 zájemců o očkování,“ řekla.

Covidové úmrtí starší ženy

O den později hlásila městecká nemocnice dokonce více covidových pacientů než ta nymburská. Hospitalizovaných měli 15 pacientů, především v lehčích stavech. „Čtyři z nich jsou na kyslíkové podpoře,“ doplnila mluvčí. V posledních dnech zaznamenali také jedno úmrtí v souvislosti s covidem. Jednalo se o starší ženu, která měla již delší dobu po druhém očkování.