Nela Gvoždiaková pracuje v nemocnici na pozici vedoucí personálního a mzdového úseku a jako členka nejužšího vedení se podílela na tvorbě strategie nemocnice pro období 2019 – 2025. Do funkce bude jmenována na nejbližším zasedání valné hromady nemocnice.

Nová jednatelka má zkušenosti z předchozího působení ve zdravotnických organizacích státního i soukromého typu. „Po svém nástupu do funkce naváže na práci současného krizového manažera Ivana Olivy,“ uvedla Petr Černohous, mluvčí radnice. Rozvoj nemocnice, efektivnější hospodaření a zaručení finanční výkonosti společnosti jsou prioritami, kterým se podle vedení města má věnovat. To potvrdil starosta Tomáš Mach. „Hlavním úkolem nové jednatelky bude zlepšit celkovou kvalitu služeb v naší nemocnici a pokračovat v již schválené strategii rozvoje,“ uvedl starosta.

Nová jednatelka je tak už třetí osobou, která se letos dostala na nejvyšší pozici v nymburské nemocnici. Po kontroverzním odvolání jednatelky Aleny Havelkové letos v březnu rada města jmenovala do čela krizového manažera Ivana Olivu. Oba kroky podrobila opozice i část zaměstnanců nemocnice tvrdé kritice.