Město začalo s opravou v roce 2013, kdy byla na kapli udělaná nová střecha, obnoven plášť budovy a ostění oken. „Tehdy jsme tam přišli téměř za minutu dvanáct, kdy některé trámy už byly na rozpadnutí,“ popsal situaci před čtyřmi lety Pavel Fojtík.

Mozaika ze skleněných střepů, který zřejmě vytvořil voják na přelomu 70. a 80. let 20. století.
Milovice chtějí zachránit unikátní mozaiku

Nyní město investuje 1,7 milionu korun do odvlhčení budovy a jejího nočního osvětlení. „Gotická kaple je poslední dochovanou stavbou po zrušeném dominikánském klášteře a jedná se o architektonicky velmi cennou stavbu, která navíc nabízí vynikající akustiku,“ vysvětlil nutnost dalších investic starosta Pavel Fojtík. Práce v této etapě se budou týkat odvlhčení spodní části stavby, tedy základů a navazujícího zdiva, zajištění statických poruch zdiva, terénních prací a s nimi spojeným odvedením vlhkosti do dešťové kanalizace a měly by být hotové do konce listopadu.

Kapli pak čeká finančně nejnáročnější část opravy vnitřních prostor za 25 milionů korun. Město nyní prověřuje možnost získání dotace z norských nebo švýcarských fondů.
Přestože interiér kaple je v žalostném stavu, konají se tu velmi zajímavé koncerty a výstavy. Posluchači tu mohli slyšet například akustický koncert skupiny Blue Effect s Radimem Hladíkem.

Kaple sv. Jana Nepomuckého
- kulturní památka zapsaná v Ústředním seznamu nemovitých kulturních památek ČR
– pochází z roku 1785
- v roce 2013 byla udělaná nová střecha, ostění oken a obnoven plášť budovy
- do konce listopadu by měly být hotové práce na odvlhčení spodní části stavby (základy a navazující zdivo), zajištění statických poruch zdiva, terénní úpravy

Prezident nymburského hokejového klubu Tomáš Netík
ON-LINE: Ptali jste se Tomáše Netíka