Podobně jako včera školáci, si i maminky z kurzu Mámo, táto, najdi si práci, převzaly vysvědčení. „Myslím, že to byl užitečný půlrok. Zvedla jsem si sebevědomí a hlavně jsem se dostala mezi lidi a slyšela jiné názory a zkušenosti,“ zhodnotila kurz jedna z maminek Petra Kuželová.

Od poloviny září by měl v Akademii J.A.Komenského v Nymburce začít další kurz. „Učí se anglický jazyk, počítače, psychologie, pracovní právo, životní prostředí a mnoho dalšího,“ řekla koordinátorka Alena Prokopová. Největším lákadlem je prý image. Jelikož je kurz financován z Evropské unie, pro zájemce je zdarma.

A pro koho je kurz vhodný? „Pro maminky nebo tatínky na rodičovské dovolené, kteří předpokládají, že v brzké době dovolenou ukončí,“ dodala Prokopová s tím, že cílem je, aby účastníci kurzu měli motivaci do hledání zaměstnání, aby si vyzkoušeli nácvik pohovoru, životopisu, motivačního dopisu, prostě všeho, co je potřeba, když mají zájem jít do zaměstnání. „A hlavně aby se naučili prezentovat sami sebe,“ podotkla Prokopová.

Kurz je půlroční a probíhá každé pondělí, středu a pátek od 8 do 13 hodin. Zajištěno je i hlídání dětí. Hrazeno je i jízdné, pokud by o kurz měli zájem i mimonymburští rodiče.