Vyhláška omezující hudební produkci po 22. hodině v diskoklubu Alcatraz a restauraci Výměník, kterou město připravilo, letos platit nezačne. Zastupitelé ji odložili na příští rok.

To se ovšem nelíbí místním, kteří po řešení situace s hlukem na sídlišti už nějaký čas volali. Navíc jejich zástupce Vladimír Tázler se na posledním jednání zastupitelstva s místostarostou Milošem Peterou dohodl, že dá vyhlášce čas a po tři měsíce bude čekat, zda se osvědčí, než podnikne další kroky. „Budu se muset znovu obrátit na vedení města. I když vlastně nejsem překvapen. Vyplývá z toho, že pan podnikatel je panu starostovi blíž, než my,“ dodal Tázler.

Podle městských strážníků se prý situace za poslední dva měsíce hodně zlepšila. „Dokonce i hudební produkce končí dřív,“ řekla Simona Lazarová.
Navíc na zastupitelstvu vystoupil i samotný provozovatel Alcatrazu Jakub Erben a zástupce Jednoty, které budova patří, Miroslav Vacek s tím, že pokud vyhláška projde, bude to pro provozovatele likvidační.

Diskotéka totiž funguje jednou týdně, a to v pátek od 21 hodin. Kdyby provozovatel musel vypnout hudbu o hodinu později, nikdo mu tam nebude chodit. „Přijali jsme řadu opatření, abychom se vyhnuli problémům s hlučícími lidmi,“ řekl Jakub Erben s tím, že pokud vyhláška projde, bude se bránit.
Podle některých zastupitelů je vyhláška navíc diskriminační. „Když se týká jen dvou podniků, je to precedens. Myslím, že to lze řešit i jinak,“ řekla Jarmila Šmídová.

Zastupitelé také nakousli otázku, zda vyhláška skutečně lidem ze sídliště pomůže. Hlasitá hudba totiž není problém. Místní si stěžují na opilce, kteří se vracejí domů a dělají jim pod okny nepořádek a ruší noční klid. Navíc hned vedle diskoklubu Alcatraz je hospoda, na kterou se vyhláška nevztahuje.
Vyhláška by měla omezovat pořádání veřejných kulturních akcí, tanečních zábav a diskoték ve všední den jen na dobu od 20 do 22 hodin, v pátek a o víkendu pak od 21 do 24 hodin. Jakákoliv taková akce by také musela mít zajištěnou pořadatelskou službu. O udělení výjimky by měly pořadatelé žádat radnici.