Radní na své poslední schůzce projednávali vyhlášku, která by ve městě omezila hudební produkci. Avšak pouze v diskoklubu Alcatraz a restauraci Výměník. A to se zdejším provozovatelům nelíbí. Vyhlášku prosazovali lidé, bydlící v ulicích Šeříková a Topolová, nedaleko diskoklubu Alcatraz. „Spíme na etapy a nepomáhají ani zvýšené kontroly policie,“ tvrdí místní. Návrh vyhlášky teď putuje do odloučeného pracoviště ministerstva vnitra v Kolíně.

Kvůli problémům s hlukem si několikrát na radnici stěžovali i lidé, kteří bydlí v blízkosti restaurace Výměník. Byli dokonce rozhodnuti obrátit se na hygienickou stanici a nechat si v bytě změřit hladinu hluku.

Původně chtěla radnice omezit hudbu po 22. hodině v celém městě, stávající návrh počítá právě jen s omezením v diskoklubu Alcatraz a Výměník. „V jiných lokalitách si lidé na hluk nestěžují,“ zdůvodnil to místostarosta Miloš Petera.

K návrhu vyhlášky se ovšem musí vyjádřit ministerstvo vnitra. „Nevíme, jestli projde. Když ne, budeme muset návrh přepracovat podle připomínek ministerstva,“ dodal Petera s tím, že pokud záměr nevyjde, bude vyhláška platit celoplošně.

Návrh vyhlášky, která by omezila provoz jen ve dvou nymburských podnicích je pochopitelně trnem v oku jejich provozovatelům. „My určitě nejsme jediní, kdo ve městě provozuje nějakou hudební produkci,“ řekl zástupce provozovatele diskoklubu Alcatraz Rudy Suchý. Diskotéka je otevřena od 21 do 4 hodin a pokud by měla zavřít dřív, znamenalo by to podle Suchého ztráty na tržbách a možná i odliv pravidelných hostů. „Máme protihluková opatření a podle měření je hladina hluku jak uvnitř tak vně diskotéky v normě. Navíc ochranka nepouští ven větší množství lidí, kteří by dělali na ulici nepořádek,“ dodal Suchý.

Vyhláška by přitom měla omezovat pořádání veřejných kulturních akcí, tanečních zábav a diskoték ve všední den jen na dobu od 20 do 22 hodin,
v pátek a o víkendu pak od 21 do 24 hodin. Jakákoliv taková akce by také musela mít zajištěnou pořadatelskou službu.

O udělení výjimky by měly pořadatelé žádat radnici.

Otázkou zůstává, zda vyhláška obyvatelům sídliště, kteří si na hluk stěžují, pomůže. Ti totiž většínou nemají problém s hudbou. Spíš s neukázněnými a hlučícími lidmi, kteří noční podniky opouští a po kteých v ulicích zůstává nepořádek.