Včera měli pracovníci firmy VW Wachal dokončit práce na přístavbě u základní školy Tyršova. Podle vedení města však stavba ještě rozhodně není hotová. „Firma chtěla, abychom stavbu převzali. To jsme však odmítli, dokud nebude dokončena. Uvnitř jsou ještě nedodělky. Stavbu chceme převzít jako celek,“ řekl místostarosta Miloš Petera.

Město už prý kontaktovalo také firmu, která má dodat nábytek pro přístavbu. „Upozornili jsme je, že dojde ke zpoždění,“ dodal Petera. Od září měli mít místní žáci v přístavbě k dispozici mimo jiné jídelnu. Již více než deset let totiž musí docházet na obědy do restaurace na zimním stadionu. Právě kvůli jídelně město se stavbou začalo. „Jídelna je priorita a věc, která nás rodiče trápí nejvíce,“ řekl už dříve za rodiče Tomáš Laš.

První školní den, kdy měla být přístavba vybavená, je teď v ohrožení. Kromě jídelny by tu děti měly mít k dispozici také šatny a učebny. Školník pak byt. S budovou školy má být přístavba spojená proskleným blokem.

Firmě VW Wachal teď za každý den prodlení hrozí sankce 230 tisíc korun. Zástupce firmy se k průběhu stavby nechtěl vyjádřit. „Nejsme oprávněni poskytovat informace o probíhající stavbě,“ řekl včera zástupce generálního ředitele Lukáš Vokurka.